Demirdöküm Millenium Plus Kombi hata, arıza ve çözümleri

Demirdöküm Millenium Plus Kombi Hata Kodları ve Çözümleri

F1 ve F4 Arıza Kodu : Milenyum Plus Kombide Hem F1 Hem de F4 Arızası Ateşleme Başarısızlığını Belirtmektedir. Kombi Ateşlemeyi Sağlamadığından Dolayı Randıman Almanız İmkânsızdır. Bu Durumda Önce Cihaza Re Set Atmalısınız. Sorun Çözümlenmiyor İse Gaz Valfinde yada İyonizasyonunda Problem Olabilir. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F2 Arıza Kodu : Milenyum Plus Kombide Hava Başarısızlığı Var Anlamındadır. Bu Durumda Kombi Otomatik Olarak Kendini Resetleyecektir. Sorun Re Set Sonrasında devam Ederse Fan Motorunda, Baca da yada Hava Proses Atında Problem Var Diyebiliriz. Böyle Bir Durumda Cihaza Müdahale Edemezsiniz. Çözümü için lütfen  servis ile irtibata geçiniz.

F3 Arıza Kodu : Milenyum Plus Kombinin Fan Motorundan Aldığı Artı Basınç İle Ana Karta Atık Gazda Problem Olup Olmadığını Aktaran Parçada Yani Hava Prosestatında Sorun Meydana Geldiğini Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Prosestatın Tamiri Yapılamaması Sebebi İle değişimi Gerekebilir Diyebiliriz. Sorunun Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F5 Arıza Kodu : Kombide Aşırı Isınma Termostatının daha Doğrusu Limit Sensörünün Arıza Yaptığını Belirten Hata Kodudur. Kombi Ekranında F5 Arıza Kodu Yer Aldı İse Sensor Zarar Görmüş ve değişime İhtiyaç Duyuyor Diyebiliriz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F6 Arıza Kodu : Milenyum Plus Kombide Sıcak Su Sen Sörünün Arıza Yaptığını Bildiren Hata Kodudur. Bu Durumda Sıcak Su Sensöründe Sorun Olması Sebebi İle Kombi Sıcak Su vermez. Çözümü için lütfen  servis ile irtibata geçiniz.

F9 Arıza Kodu : Milenyum Plus Kombide Kalorifer Sen Söründe Sorun Olduğunu Belirten Arıza Kodudur. Bu Şekilde Kombi Peteklere Isı Göndermez. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F11 Arıza Kodu : Kombide Bulunan Parçaların Tümünün Bağlı Olduğu ve Yönetildiği Elektronik Kartta Sorun Olduğu Zaman veya Sinyal Alınamadığı Zaman Kombi Ekranında Bu Hata Kodu Belirmektedir. Kombi Bu Durumda Kesinlikle Çalışamaz . Bu Durumda Kartın Ya Tamiri yada değişimi Gereklidir . Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F12 Arıza Kodu : Milenyum Plus Kombinin Ekran Kartında Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Ekran Kartında Sorun Olduğunda Kartın Ya Tamiri yada değişimi Gerekmektedir. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F13 Arıza Kodu : Milenyum Plus Kombinin Ana Kartında Sorun Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Ana Kartta Sorun Olduğu İçin Kombi Çalışmaz.  Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F14 Arıza Kodu : Milenyum Plus Kombi F14 Arıza Uyarısı Var İse Kalorifer Sıcaklığı 95°c derecenin Üstünde demektir. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F15 Arıza Kodu : Bu Arıza Kodu Kombinin Gaz Mekanizmasında Step Motor Sorunu Yaşanıyor Anlamına Gelmektedir. Step Motor Adı verilen Parça Üç Yollu Vana Grubuna Ait Olduğu İçin Kombi Bu Arıza Kodunu verdiğinde Sıcak Su Kullanımında Petekleriniz de Isınabilir. yada Gaz Girişinde Sorunlar Olabilir. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F16 Arıza Kodu : Kombinin Kapalı Olmasına Rağmen Ateşlemeyi Yapmaya devam Ettiğini Belirten Hata Kodudur. Bu Durumda Arızalı Olan Kısım İyonizasyondur. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F17 Arıza Kodu : Kombiye Gelen Voltajın Olması Gereken değerden Düşük Olduğunu Belirten Hata Kodudur. Sizlere Bu Konuda Regülatör Kullanmanızı Tavsiye Ederiz. Regülatör Sonrasında Voltajlarla Alakalı Sorun Yaşamazsınız.

F19 Arıza Kodu : Sıcak Su Ntc Sinin Sıcak Su Talebinde Olduğunu Yalnız Boru Üstündeki İrtibatının Kesildiğini Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Sıcak Su İsteği Karşılanamaz. Çözümü için lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F20 Arıza Kodu : Milenyum Plus Kombinin Ekran Kartı İle Uyum Sağlamadığını Belirten Hata Kodudur. Cihazın Ekran Kartının değişimi Yapıldı İse Servis Ayarları Yapılmamış Olabilir. Bu Durumda Servis Ayarlarının Yapılması İçin lütfen 444 55 47 servis ile irtibata geçiniz.. Ekran Kartı değişimi Yapılmadıysa Arızalı Olabilir. değişim yada Tamir İşlemi İçin lütfen servis ile irtibata geçiniz.

F21 Arıza Kodu : Kombinin Basıncının Azaldığını Belirten Arıza Kodudur. Bu Durumda Servis Çağırmaya Gerek Yoktur. Kombinin Altında Yer Alan Dolum Vanasını Açmalı Kombiye İhtiyacı Olan Suyu (1,5 Bar) Basmanız Gerekmektedir. Su Basma İşleminden Sonra Kombiyi Resetleyin Sorun Çözümlenecektir.

F22 Arıza Kodu : Kombide Olması Gerekenden (1,5 Bardan) daha Fazla Su Olduğunu Belirten Uyarı Kodudur. Bu Durumda Kombi Basıncını Kontrol Edin 2,7 Barın Üstünde Olduğunu Göreceksiniz. Kombideki Fazla Suyu Peteğin Yan Tarafından Havasını Alarak Düşürebilirsiniz. Petekten Hava Alma İşlemi Sonrasında Kombi Basıncı Sıfıra Ulaşacaktır. Bu İşlemden Sonra Kombiye Yeniden 1,5 Bar Kadar Su Basarsanız Sorun Kalmayacaktır.

Merhaba 👋